رژیم کتوژنیک:

رژیم کِتوژنیک یک رژیم غذایی با کربوهیدرات کم و چربی بالاست که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. تأثیر این رژیم در کاهش وزن و بهبود سلامتی، در بیش از ۲۰ مطالعه‌ مختلف اثبات شده است. رژیم کتوژنیک در بهبود بعضی از بیماری‌ها مانند صرع، دیابت، سرطان، و آلزایمر نیز  نقش به سزایی دارد.

رژیم کتو سطح انسولین را کاهش می‌دهد و می‌تواند به شما کمک کند به ذخایر چربی بدن خود برای انرژی دسترسی داشته باشید.  این رژیم لاغری با کاهش شدید کربوهیدرات و جایگزینی آن با چربی همراه است. نتیجه‌ این امر ایجاد یک حالت متابولیکی در بدن به نام «کِتوز» است.   

با ایجاد فاز کتوزیس توانایی بدن برای چربی سوزی و تأمین انرژی، به‌طور فوق‌العاده‌ای افزایش می‌یابد، درواقع هنگامی که کربوهیدرات بسیار کمتری مصرف می‌کنید، بدن شما شروع به سوزاندن چربی برای سوخت می‌کند. رژیم کتو باعث می‌شود چربی‌ها در کبد به «کِتون‌» تبدیل شوند. این رژیم غذایی موجب کاهش قند خون و سطح انسولین می‌شود. این امر به‌همراه افزایش کتون‌ها فواید بی‌شماری برای سلامتی دارد.

انواع رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD): این رژیم محتوی مقدار بسیار کمی کربوهیدرات، مقدار متوسطی پروتئین و مقدار زیادی چربی است. این نوع از رژیم کتو به‌طور معمول محتوی ۷۵٪ چربی، ۲۰٪ پروتئین و ۵٪ کربوهیدرات است.

رژیم کتوژنیک دوره‌ای (CKD): در این رژیم، دوره‌هایی با کربوهیدرات بیشتر وجود دارد. به‌عنوان مثال در طول هفته، ۵ روز از رژیم کتو پیروی می‌کنید و در ۲ روز بعدی مصرف کربوهیدرات را افزایش می‌دهید.

رژیم کتوژنیک هدفمند (TKD): این رژیم به شما اجازه می‌دهد تا در نزدیکی تمرینات ورزشی‌تان کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید.

رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا: این رژیم شبیه به رژیم استاندارد است، با این تفاوت که محتوی مقدار بیشتری پروتئین است. رژیم کتو با پروتئین بالا محتوی ۶۰٪ چربی، ۳۵٪ پروتئین و ۵٪ کربوهیدرات است.

با اینکه بیشتر مطالعات بر روی رژیم کتوژنیک استاندارد و رژیم کتو با پروتئین بالا صورت گرفته‌ است، ولی رژیم‌های کتوژنیک هدفمند و دوره‌ای روش‌های پیشرفته‌تری هستند و عمدتا توسط ورزشکاران و بدنسازان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

اگر درباره این رژیم غذایی کنجکاوید حتما ازما می پرسید:

برنامه غذایی کتوژنیک  یک برنامه با مقدار کربوهیدرات حداقل و مقدار چربی زیاد است اگر تمایل دارید در زمان کمتری با افزایش سوخت و ساز بدن، کاهش وزن و تناسب اندام را تجربه کنید، این رژیم مناسب شما است.‏

در این برنامه، متناسب با هدف شما یکی از انواع برنامه غذایی کتوژنیک به صورت اصولی طراحی می‌شود تا با رعایت برنامه با احساس گرسنگی کمتر و افزایش سوخت و ساز به تناسب اندام برسید.

این برنامه غذایی متناسب با سبک زندگی شما و با کمک خودتان طراحی می‌شود و صرفا منحصر به شما است. همین‌طور پشتیبانی ‏‏24 ساعته در طی مسیر سلامت، رسیدن به هدف را برای شما آسان‌تر هم خواهد کرد.‏

مدت زمان برنامه غذایی کتوژنیک لیدی پاد به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ برای مثال سن‌تان، دقت‌تان در اجرای برنامه غذایی، فعالیت و ظرفیت بدنی‌تان. خبر خوب اینکه، با توجه به استانداردهای این ‏رژیمِ غذایی، اگر مطابق با برنامه گام بردارید در مدت زمان کوتاهی به نتیجه می‌رسید.‏

 این بخش با تشخیص متخصص سلامت یا تغذیه لیدی‌پاد می‌باشد.

انتخاب با خود شما است. با توجه به هدف، آمادگی جسمانی و علاقه خودتان، می توانید در یکی از سبک های ورزشی لیدی پاد شرکت کنید.

قبل از هرچیز برای دریافت برنامه غذایی می توانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. همینطور لازم است فرم مربوط به مشخصات فردی، سلامت فیزیکی و سبک زندگی تان را تکمیل کنید.
پس از این مرحله ، از شما تست سلامت گرفته می شود و به کمک دستگاه های پیشرفته، بدن شما آنالیز خواهد شد. پس از 8 الی 10 ساعت،متخصصین لیدی پاد، بر اساس تحلیل گزارش آنالیز بدنی و اطلاعات دیگری که از شما کسب می کنند برنامه یونیک و منحصر به فردتان را طراحی و در اختیارتان قرار می دهند.

• مشاوره ۲۴ ساعته،
• راهنمایی و پشتیبانی متخصص تغذیه (متخصص طراح برنامه)بدون واسطه با شما،
• برنامه غذایی متناسب با فعالیت بدنی و سبک زندگی تان،
• ارتباط مشاور غذایی شما با مربی ورزشی تان در لیدی پاد،
• امکان دلیوری وعده های غذایی مطابق با برنامه غذایی شما (چه چیزی بهتر از این؟)،
• کمک و همراهی مربیِ سلامتِ ذهن و جسم.

دریافت برنامه غذایی کتوژنیک

برنامه غذایی لیدی پاد فقط یک رژیم غذایی نیست؛

برنامه ای است برای ایجاد یک سبک زندگی سالم.

پس منتظر چه هستید؟

همین حالا مشاوره رایگان دریافت نمایید!